BLOG

Digital Marketing-Νέο Online Σεμινάριο από το FUTURE BUSINESS SCHOOL

Το Digital Marketing Online Seminar είναι ένα επικαιροποιημένο και πρακτικό Σεμινάριο, για όσους επιθυμούν να εμβαθύνουν τη γνώση τους και να εξειδικευτούν στο Digital Marketing. Όλη η θεματολογία θα πραγματοποιηθεί σε επίπεδο εργαστηρίου, με πρακτικά παραδείγματα.

Απευθύνεται:
• Σε επαγγελματίες του marketing και της επικοινωνίας για την εξειδίκευση στον τομέα της ψηφιακής επικοινωνίας και την επαγγελματική τους εξέλιξη/ διεύρυνση στο κλάδο τους.
• Σε εργαζόμενους/ στελέχη μικρομεσαίων επιχειρήσεων που επιθυμούν να αναπτύξουν περαιτέρω την επιχείρησή τους (στην Ελλάδα ή διεθνώς).
• Σε ελεύθερους επαγγελματίες για την ανάπτυξη του πελατολογίου τους.
• Σε φοιτητές/ απόφοιτους σχολών - ανεξαρτήτως ειδικότητας - για την ενίσχυση του βιογραφικού τους και την απόκτηση επαγγελματικών δεξιοτήτων.
• Σε νέους επιχειρηματίες που αναζητούν αποτελεσματικούς και οικονομικούς τρόπους προώθησης των προϊόντων και των υπηρεσιών τους.

Θεματολογία Προγράμματος:

• Digital Marketing & Strategy
  • Content Marketing
  • Websites & SEO
  • Local SEO
  • Social Media Marketing for Facebook
  • Social Media Marketing for Instagram
  • Social Media Ads
  • Google Analytics
  • Google Ads

Οι συμμετέχοντες θα διδαχθούν πως:

• Θα σχεδιάζουν επιτυχημένα Websites
  • Θα εφαρμόζουν τεχνικές SEO (Search Engine Optimisation)
  • Θα γνωρίζουν τις εναλλακτικές επιλογές on line διαφήμισης και θα αξιολογούν την αποτελεσματικότητα της
  • Θα χρησιμοποιούν αποτελεσματικά τα social media Facebook & Instagram ως εργαλεία marketing και δημοσίων σχέσεων
  • Θα σχεδιάζουν και θα υλοποιούν ενοποιημένη στρατηγική ψηφιακής επικοινωνίας για τον οργανισμό/ επιχείρηση που βρίσκονται.

Digital Marketing Online Seminar
Έναρξη: 12/10/2020

Διάρκεια: 12 ώρες

Τόπος: Online Webinar μέσω της πλατφόρμας ZOOM